طرح های مهربانی

طرح های مهربانی مکتب وحی گیلان

طرح های مهربانی مکتب وحی گیلان

تفسیر ضیافت الهی و حقیقت آن، تأثیرپذیری و تأثیرگذاری است. پس ضیافت ضمن بهره مندی از فیوضات حضرت رحمان، بهره رساندن به مستمندان و میهمانان آن جناب خواهد بود و آنان که رحم می کنند، بهتر رحم می شوند و کسانی به افشاء سلام و اطعامِ طعام و نیکی به مستمندان همت می گمارند، صد چندان عزیزتر و گرامی تر از سجاده نشینان بی درد نزد میزبان اند. لذا از بزرگترین کار پیشوایان و امامان کریم النفس، هم زیستی با محرومان و تهی دستان کوخ نشین بود و بعد از شهادت آنان اثر بارکشی دوش آنان برای مسلمان و غیر مسلمان و نیز وصیتهای آنان در دلربایی از محرومان و دلجویی از آسیب دیدگان بود، نه گنجینه ها و صندوق های جواهرات.
🌴برابر این آموزه ها مکتب وحی استان گیلان بر این باور است تا عمل را بجای گفتار بنشاند و بجای اندوختن از جیب فقرا، اندوخته های حلال مؤمنین را خرج فقرا سازد. لذا با اعتماد و حمایت شهروندان، و یاران همدل و همراه، با دو طرح ویژه، کار مسجد را منحصر به فرد ساخت تا چشمان نیازمندان را به آن روشن و بهره آنان را از این مکان مقدس وافر گرداند.

🌾 الف- طرح «از خانه میزبان به خانه میهمان»: در آغاز ماه مبارک، طرحی با حمایت شما دلباختگانِ خدمت به خلق، به صورت سبد کالای حاوی مایحتاج (گوشت قرمز، مرغ، روغن، حبوبات، چای، قند و شکر، پنیر، رشته آش، تخم مرغ، برنج و …) از این خانه خدا به خانه های میهمانانِ خدا برده شد تا با زدودن اندکی از فقر آنان و غصه نیازشان، خانواده آنان را متوجه اکرام و کرامتِ اهل نماز و نمازگزار سازد و اثر دین خواهی و مردم دوستی را در دل و جان آنان بنشاند و خویش را نیز شاهد اجابتِ مناجات «اللَّهُمَّ أَغْنِ كُلَّ فَقِير، اللَّهُمَّ أَشْبِعْ كُلَّ جَائِع» سازد.

🌾 ب: چه شیرین است طرح زیبای «مائده آسمان بر شهر باران»!! : این طرح حدود ۱۵ سال با نیکی و سربلندی اجرا گشت و اکنون نیز با بزرگواری، از میهمانان خدا پذیرایی می شود. هر روزه به هنگام اذان، نیازمندان با نهادن دستان خود در دستان نمازگزاران از آنان عطای آسمانی دریافت می کنند، هرچند امکانات اندک، مجال پاسخِ شایسته به سیل استقبالِ دستان نیازمند را نمی دهد؟! اما استمرار و توسعه این طرح نیز مستلزم مشارکت و حمایت همه جانبه انسانهای نیکوکار است.

✳️ مسئولین مسجد بر این باورند با حمایت نیکوکاران این شهر، دعای خیر دستان عطاگیر را متوجه شما نیکان کنند و این طرح در تمام ایام سال در حال اجراست و به فضل و همت شما خوبان، در تمام شبهای سال نیازمندان را بر این سفره خدا، سیر و سیراب از رنج روزانه، با خنده مستانه، خوشحال و شادمان به سوی خانه هایشان روان سازند و با این عمل هم لذت خدادوستی را در عمق جانشان بنشانند و هم عملی از باقیات و صالحات و ثوابی پایدار برای فردای بی کسی شما فراهم آرند. از این رو به مشارکت و همیاری شما نیکوکاران عزیز در این کارِ صد در صد مردمی محتاج خواهیم بود:

💳کمکهای نقدی: شماره کارت بانک کشاورزی ۶۰۳۷۷۰۱۱۴۵۴۷۵۲۷۰ مسجد حاج مجتهد

🌿 کمکهای غیر نقدی عبارت است از:
۱ – گوشت گوسفند، اعم از ذبح شده یا زنده، ۲- گوشت گوساله، ۳- برنج، ۴- مرغ، ۵- روغن، ۶- نخود، ۷- لوبیا، ۸- لپه، ۹- چای، ۱۰- شکر، ۱۱- سبزی سرخ شده، ۱۲- پنیر، ۱۳- خرما، ۱۴- تخم مرغ، ۱۵- پیاز سرخ شده، ۱۶- مغز گردو، ۱۷- پول برای خرید نان، ۱۸- سفره، ۱۹- لیوان یکبار مصرف و نیروی انسانی در توزیع، آشپز، کمک آشپز، تدارکات

📱شماره تماس ها: آقایان ۰۹۳۳۹۵۲۴۹۱۴ و خانم ها: ۳۳۲۴۲۴۱۴ ۰۱۳

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *